Strona techniczna pożyczek

Gdy zapadnie decyzja o przyznaniu nam upragnionej pożyczki, pojawia się pytanie o to, w jaki sposób pieniądze do nas dotrą. Podstawowe sposoby już sygnalizowaliśmy, teraz pora napisać o nich nieco więcej. Coraz popularniejsze jest pożyczanie z „dostawą do domu”.

Przedstawiciel przyjeżdża pod wskazany adres i przekazuje nam pieniądze bezpośrednio. To wygodne z punktu widzenia pożyczkobiorcy, ale stosowanych rozwiązań jest więcej. Firmy wolą załatwiać to zdalnie, ponieważ dowóz pieniędzy przez personel generuje dodatkowe koszty i nie zawsze jest bezpieczny. Lepiej w związku z tym korzystać z innych sposobów.

Najprościej jest przelać pożyczkę na konto jej adresata. Część firm decyduje się w tym momencie na weryfikację, czy dany rachunek faktycznie należy do tej osoby. W tym celu drogą mailową lub SMS-ową zostaje przekazany klientowi numer konta, na który należy wpłacić na przykład 1 grosz. Wtedy firma wychodzi z założenia, że wszystko jest w porządku i pieniądze mogą być przelane na dane konto.

Dla osób, które z jakichś przyczyn nie mają konta lub nie chcą w tych celach z niego korzystać, przewidziano opcję odbioru gotówki na poczcie lub w placówce współpracującego banku. Trzeba jedynie przedłożyć dowód osobisty, aby środki zostały w całości przekazane.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *