Trudny świat pożyczek

Gdy pieniądze są nam potrzebne, musimy znaleźć jakieś wyjście. Sytuacja nagła skłania do skorzystania z usług agencji oferujących chwilówki. Natomiast poważniejsze inwestycje lepiej oprzeć o umowę pożyczkową z bankiem. Każdy z nas wolałby, aby takie działania nie były konieczne, ale nie ma się co czarować, (więcej…)

Czyatj dalej

Pożyczki społecznościowe?

Anglojęzyczny termin social landing pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, ale już zdążył zmienić nieco oblicze polskiego krajobrazu pożyczek gotówkowych. System ten jest odpowiedzią na rosnące apetyty banków oraz innych finansowych instytucji, które chcą zarabiać na ludziach w potrzebie jak najwięcej pieniędzy. (więcej…)

Czyatj dalej

Zarobić na pożyczkach

Firmy udzielające pożyczek zarabiają na swoich klientach poprzez oprocentowanie i odsetki. Zarobią tym więcej w stosunku do pożyczonej sumy, im krótszy jest termin spłaty. Dzięki temu cały biznes może się bilansować i taka forma działalności okazuje się dochodowa, choć nie wolna od kontrowersji. (więcej…)

Czyatj dalej

Dobry zwyczaj nie pożyczaj?

Wróćmy na chwilę do punktu wyjścia, czyli do pożyczek, których możemy udzielić członkowi rodziny lub znajomemu. Czy należy to robić i jakie zagrożenia się z tym wiążą? Cóż, nie wszyscy są chętni do tego, by angażować swoje zasoby w tym celu. Niekoniecznie musi to wynikać z niskich dochodów czy majętności. (więcej…)

Czyatj dalej

Pożyczka na cokolwiek

Różnice pomiędzy pożyczką i kredytem zostały już częściowo omówione. Wiemy, że przyznanie pożyczki nie wymaga zaświadczeń o dochodach i spełniania wielu innych formalnych wymogów, które są normą przy kredytach. Chcielibyśmy jednak zwrócić jeszcze uwagę na kwestię celu, na który mamy przeznaczyć otrzymane pieniądze. (więcej…)

Czyatj dalej

Strona techniczna pożyczek

Gdy zapadnie decyzja o przyznaniu nam upragnionej pożyczki, pojawia się pytanie o to, w jaki sposób pieniądze do nas dotrą. Podstawowe sposoby już sygnalizowaliśmy, teraz pora napisać o nich nieco więcej. Coraz popularniejsze jest pożyczanie z „dostawą do domu”. (więcej…)

Czyatj dalej