Pożyczka na cokolwiek

Różnice pomiędzy pożyczką i kredytem zostały już częściowo omówione. Wiemy, że przyznanie pożyczki nie wymaga zaświadczeń o dochodach i spełniania wielu innych formalnych wymogów, które są normą przy kredytach. Chcielibyśmy jednak zwrócić jeszcze uwagę na kwestię celu, na który mamy przeznaczyć otrzymane pieniądze.

Biorąc kredyt ów cel musi być jasno określony. Bank chce wiedzieć, czy zamierzamy kupić mieszkanie lub dom, zbudować coś albo nabyć nowy samochód. Informacje te są jedną z podstaw podjęcia decyzji o przyznaniu lub nieprzyznaniu nam wsparcia.

W przypadku pożyczek jest inaczej, bo ich rozdysponowanie pozostaje w gestii podpisującego umowę.

Nawet biorąc pożyczkę w banku (tym samym, w którym moglibyśmy ubiegać się o kredyt), nie musimy się z niczego tłumaczyć. Dotyczy to również pożyczek hipotecznych, których zabezpieczeniem jest wskazana nieruchomość.

Taki zastrzyk finansowy służy najczęściej inwestycjom związanym z działalnością gospodarczą albo inną ważną sferą. W grę wchodzą wówczas poważniejsze kwoty, bo dla niższych zabezpieczenia nie zawsze są wymagane.

Pożyczając poza bankiem sytuacja jest dość podobna. Pożyczkodawca nie będzie zadawał pytań o cel pożyczki, interesuje go jedynie terminowa spłata. Oczywiście de facto zawsze oddamy więcej niż wzięliśmy, ponieważ do rat dolicza się oprocentowanie i odsetki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *