Portfel w potrzebie

Portfel w potrzebie

Wielu z nas znajduje się czasami w sytuacji, gdy brakuje na coś pieniędzy. Zwykle chodzi o kwotę wyższą niż kilka złotych, a w kieszeni i na koncie została wyłącznie ta odłożona na wydatki konieczne, takie jak rachunki czy raty kredytu. Ratunkiem w takich okolicznościach są pożyczki, które mogą pochodzić z rozmaitych źródeł.

Najbezpieczniej i najłatwiej pożyczyć od tych, którym ufamy i których znamy. Rodzina oraz przyjaciele bywają wówczas niezastąpieni i nie musimy też obawiać się poważnych formalnych reperkusji, jeśli trochę spóźnimy się z oddaniem.

Oczywiście przyjście z taką potrzebą nie jest zbyt komfortowe, bo musimy przyznać się do problemu i poprosić o wsparcie, jednakże to niewielka cena za wyjście z kłopotu.

Są również inne, bardziej zaawansowane możliwości zaciągnięcia pożyczki w którejś z działających instytucji finansowych. Warto wymienić tu banki, kasy zapomogowo-pożyczkowe oraz różnego rodzaju agencje zajmujące się profesjonalnie udzielaniem szybkich pożyczek.

Należy jednak zachować ostrożność, bo pieniądze dostajemy szybko, ale też musimy je jak najszybciej zwrócić z uwagi na rosnące odsetki. Wysokie oprocentowanie to najpoważniejsza wada takiego rozwiązania.

Wiemy już z grubsza, jakie są dostępne opcje w razie finansowego kryzysu. Mimo wszystko pożyczka jest lepsza od kredytu, pod warunkiem, że w miarę prędko uzyskamy środki na jej spłacenie. Ciekawą możliwością są także pożyczki społecznościowe, o których jeszcze napiszemy.

www.dieselcenter.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *