Kredyt krótkoterminowy

Kredyt krótkoterminowy

Potoczny język rządzi się swoimi prawami i czasami pojęcia pożyczki i kredytu są traktowane jako synonimy, również w wypowiedziach osób, które zajmują się tematem profesjonalnie. Naszym celem nie jest rozwiązywanie słownych szarad, dlatego napiszemy teraz parę zdań o pożyczkach (tudzież kredytach) krótkoterminowych.

W tej chwili są one bardzo często wybierane przez konsumentów, którym zabrakło pieniędzy na dokonanie jakiejś opłaty bądź zakup pilnie potrzebnego produktu. Dla takich ludzi ratunkiem są z reguły pożyczki pozabankowe, choć w takich przypadkach wskazana jest ostrożność.

Niektóre instytucje, które chętnie pożyczają pieniądze, nie mają wobec swoich klientów dobrych zamiarów. Należy uważać, by nie wpaść w pułapkę, z której później będzie się trudno wyplątać.

Typowy okres, na który brana jest krótkoterminowa pożyczka to maksymalnie 30 dni. W tym czasie powinniśmy zwrócić całą sumę wraz z prowizją, w innym razie sprawy zaczną się komplikować.

Po przekroczeniu terminu podstawowego odsetki będą naliczane w błyskawicznym tempie, co może poważnie nadszarpnąć nasz budżet, a w skrajnych sytuacjach uniemożliwić spłatę. Nawet jeśli wzięliśmy niedużą sumę, możemy ponieść tego ogromne koszty.

Pożyczka „na szybko” zwykle oscyluje w granicach tysiąca złotych, choć zdarzają się wyższe. Brnięcie w zbyt wysokie zobowiązania stanowczo odradzamy, głównie z uwagi na zagrożenia, o których pisaliśmy powyżej.

niezbednik.akri.pl www.bujakow.org.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *