Bank nam pożyczy

Bank nam pożyczy

Relacje z bankami najczęściej sprowadzają się do otwarcia w nich rachunku bądź lokaty. Są jednak konsumenci, którzy potrzebują czegoś poważniejszego. Jeśli bank, to kredyt, z reguły hipoteczny, ale nie tylko. Dla tysięcy rodzin to jedyna szansa na kupno mieszkania lub budowę domu.

Nie od razu stanie się on w pełni własnością lokatorów, bo najpierw trzeba spłacić w całości zobowiązanie wobec kredytodawcy. Czasami trwa to wiele lat i osoby biorące kredyt zdążą się zestarzeć.

Ich dzieci zyskują jednak zabezpieczenie w postaci pewnego dachu nad głową oraz lokaty kapitału. My zajmiemy się nieco inną formą pomocy finansowej, która jest zdecydowanie mniej wymagająca. Chodzi rzecz jasna o pożyczkę.

Praktycznie wszystkie banki oferują różne warianty pożyczek, z których mogą skorzystać zarówno dotychczasowi klienci, jak też osoby z zewnątrz. W przeciwieństwie do umowy kredytowej, zawarcie umów na pożyczkę nie wiąże się z licznymi zaświadczeniami i spełnieniem całego katalogu formalnych wymogów.

Pożyczyć możemy odpowiednio mniej niż przy kredycie, ale warunki spłaty są też mniej restrykcyjne. Często nie trzeba być nawet zatrudnionym na umowę o pracę , gdyż honorowane są umowy zlecenia i o dzieło. W obecnych czasach to ważna kwestia.

Pożyczki opiewające na mniejsze kwoty dostaniemy bez zabezpieczeń i poręczycieli. Czasami maksymalna suma takiego świadczenia to ponad 100 tysięcy złotych. Oddzielna sprawa to oprocentowanie i odsetki, a te każdy bank ustala indywidualnie. Przed podpisaniem umowy trzeba zapoznać się z jej szczegółami.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *